O firmie

 

 KALENDARZE, LEGENDY, GRAFIKI


         

KALENDARZE

 

Na rok 2010 polecamy Państwu trzy oryginalne kalendarze: „jarmarczny”, „uczony” i „staropolski” - utrzymane w konwencji staropolskiej (XVI w.). Oprócz tego, że będą informować o upływającym czasie i upiększać wnętrza Państwa mieszkań, pozostaną doskonałym dokumentem zamierzchłych czasów wraz z typową dla nich mentalnością.
 
Kalendarz Jarmarczny
Wzór nr 1 - cena 35 zł

Kliknij aby powiększyć!
     Nawiązuje do popularnego w dawnej Polsce „prognostyku”, czy inaczej „prandyki”. Zasada prognostyku jest prosta: na podstawie obserwacji poczynionych w okresie od wigilii Bożego Narodzenia do święta Trzech Króli można wnioskować o pogodzie na nadchodzący rok. Kalendarz zbiera archaiczne i jakże zabawne w swej prostocie wierzenia, do dziś zresztą w formie szczątkowej funkcjonujące wśród wielu starszych osób.
Format nietypowy 32 x 64 cm; kolor ecru lub arche (brunatny); lak bordowy z wytłoczonym A.D. 2010; sznureczek naturalny lub złoto-czarny, całość wykończona ciemnym drewnem. Impregnowany, odporny na kurz i wodę.  

 
Kalendarz Uczony
Wzór nr 2 - cena 35 zł

    Zawiera autentyczne porady medyczne, i nie tylko, sprzed 500 lat! Wzorowany na kalendarzach krakowskich, układanych przez wybitnych „jastrologistów” z tutejszego uniwersytetu. W owych czasach cieszyły się wprost niebywałą poczytnością. Kalendarz osobliwie zabawny i... nie mniej naiwny od jarmarcznego!
Format nietypowy 32 x 64 cm; kolor ecru lub arche (brunatny); lak bordowy z wytłoczonym A.D. 2010; sznureczek naturalny lub złoto-czarny, całość wykończona ciemnym drewnem. Impregnowany, odporny na kurz i wodę.  
Kalendarz Staropolski
Wzór nr 3 - cena 30 zł
     Staropolskie nazwy miesięcy oraz herby Polski i Krakowa!.


Format nietypowy 22 x 42 cm; kolor ecru lub biały; lak bordowy z wytłoczonym A.D. 2010; sznureczek naturalny lub złoto-czarny, całość wykończona ciemnym drewnem. Impregnowany, odporny na kurz i wodę.  

 

LEGENDY


Każdy naród "język swój przyrodzony miłuje, szyrzy, krasi i poleruje",
a tylko sam naród polski swym "gardzi i brząka".

                                                       Zasłyszane w Krakowie w XVI wieku

            Osnute mgłą wieków legendy, dawna mentalność, zapomniany język. Ale czy na pewno? Zapraszamy w głąb naszej narodowej tożsamości! Tu można poczuć się jak w domu, zasmakować w dawnej polszczyznie, z całym jej bogactwem słów i form, które choć wyszły już z obiegu żywego języka, to jednak ciągle świetnie je rozumiemy.
 
Odezwa Króla Kraka
– cena 35 zł
         Archaiczna odezwa króla Kraka do wojów wszego świata przez sługę uniżonego na zwoju spisana, pieczęcią opatrzona. Autentyk to czy mistyfikacja? W kazdym razie - warto przeczytać!


Legenda O Wandzie – cena 35 zł          Piękna opowieść o wolności, o tym co trwałe i co przemijające. Z przesłaniem do współczesnych...
Uwaga, wrażliwszym czytelnikom może zakręcić się łza w oku!

 

Legenda o Smoku – cena 35 zł
      Ciut z Kroniki Kadłubka, nieco wątków współczesnych, co nieco z historii Polski i historii języka, szczypta wywodów mędrków. A wszystko to jako się godzi dawną polszczyzną spisane, po frantowsku podane. Legenda łatwo przyswajalna!

 


Wszystkie wzory są oryginalne i stanowią naszą własność intelektualną, chronioną przepisami prawa autorskiego (Ustawa z dnia 4 lutego 1994r. „O prawie autorskim i prawach pokrewnych”). Kopiowanie i wykorzystywanie tekstów oraz el. graficznych zabronione.

Oferta
Galeria
Kontakt

Polityka prywatności